Lampičky k posteli

Jestliže si někdo v posteli před spaním rád chvíli čte, tak potřebuje lampičku alespoň půl metru nad úrovní matrace. Postaví-li totiž na nízký noční stolek malou lampičku, tak si při čtení příliš pohodlí neužije a navíc se mu budou zbytečně kazit oči. A na stolku nám bude taková lampička zbytečně zabírat místo, kam potřebujeme položit knížku, mobil, brýle, hrnek s čajem, talíř se snídaní do postele,…

Nástěnná lampa Proxima může mít vypínač jako šňůrku.
.

Jeden si chce ještě číst a druhý chce spát…
V tom případě doporučujeme lampičky s dostatečným výkonem pro čtení a s dostatečně variabilním stínítkem. Lampa TOLOMEO FARETTO od firmy Artemide  má stínítko, které jde natáčet nejen do stran, ale můžete si ho otočit klidně i na strop a díky odrazům světla si vytvořit jemnější a intimnější osvětlení. Velmi dobře se tato lampa osvědčila i v ložnici, kde je postýlka pro miminko.

osvetleni loznice 2
Tolomeo faretto je k osvětlení postele ideální.

 

Od stejného výrobce a ze stejné série je desítkami let prověřená lampa TOLOMEO. Jde o lampu na pracovní stůl, která může mít místo podstavce nebo úchytky k desce stolu takovou úchytku, která jde snadno přidělat kamkoliv na zeď. Tato varianta je vynikající i v případě, že pro lampy nejsou připraveny kabely a budou se napájet ze zásuvky. Vypínač je umístěný u stínítka, takže se nemusíme nikam natahovat, chceme-li rozsvítit nebo zhasnout.

lampa k posteli
Lampa Tolomeo s nástěnnou úchytkou a napájením ze zásuvky.

 

V těchto i ve spoustě dalších variant osvětlení k posteli mohou samozřejmě být použity úsporné zdroje světla s paticí E27, případně tyto lampy výrobce dodává i v provedení s ledkovými čipy.

Napsat komentář