Lampičky k posteli

Jestliže si někdo v posteli před spaním rád chvíli čte, tak potřebuje lampičku alespoň půl metru nad úrovní matrace. Postaví-li totiž na nízký noční stolek malou lampičku, tak si při čtení příliš pohodlí neužije a navíc se mu budou zbytečně kazit oči. A na stolku nám bude taková lampička zbytečně zabírat místo, kam potřebujeme položit knížku, mobil, brýle, hrnek s čajem, talíř se snídaní do postele,…

Jsou-li u postele ve správných místech připraveny kabely, můžeme použít například nástěnnou verzi svítidla PROXIMA od české firmy LUCIS.

 

Nástěnná lampa Proxima může mít vypínač jako šňůrku.
Nástěnná lampa Proxima může mít vypínač jako šňůrku.

Jeden si chce ještě číst a druhý chce spát…
V tom případě doporučujeme lampičky s dostatečným výkonem pro čtení a s dostatečně variabilním stínítkem. Lampa TOLOMEO FARETTO od firmy Artemide  má stínítko, které jde natáčet nejen do stran, ale můžete si ho otočit klidně i na strop a díky odrazům světla si vytvořit jemnější a intimnější osvětlení. Velmi dobře se tato lampa osvědčila i v ložnici, kde je postýlka pro miminko.

osvetleni loznice 2
Tolomeo faretto je k osvětlení postele ideální.

 

Od stejného výrobce a ze stejné série je desítkami let prověřená lampa TOLOMEO. Jde o lampu na pracovní stůl, která může mít místo podstavce nebo úchytky k desce stolu takovou úchytku, která jde snadno přidělat kamkoliv na zeď. Tato varianta je vynikající i v případě, že pro lampy nejsou připraveny kabely a budou se napájet ze zásuvky. Vypínač je umístěný u stínítka, takže se nemusíme nikam natahovat, chceme-li rozsvítit nebo zhasnout.

lampa k posteli
Lampa Tolomeo s nástěnnou úchytkou a napájením ze zásuvky.

 

V těchto i ve spoustě dalších variant osvětlení k posteli mohou samozřejmě být použity úsporné zdroje světla s paticí E27, případně tyto lampy výrobce dodává i v provedení s ledkovými čipy.

Napsat komentář