Bydlení v pohádkovém lese

Osvětlení je velice důležitý prvek interiéru a použitá svítidla dokáží sama kompletně ovlivnit jeho atmosféru. Na to je dobré při stavbě či rekonstrukci myslet, protože (zvláště pokud je rozpočet omezený) drobně zvýšené náklady na osvětlení se mohou efektem rovnat tomu, čeho bychom dosáhli velkým zvýšením rozpočtu například na nábytek nebo dekorace.

Důkazem toho jsou následující fotografie, kde svítidla udělala z jinak „obyčejně“ zařízených místností útulná zákoutí, která evokují pocit příjemné procházky pohádkovým lesem.

Castore sospensione – výběr různých průměrů
Logico ceiling – chodba nemusí být jen „prostor, kterým se prochází“

Na nich můžeme vidět dvě svítidla z dílny Artemide: Castore sospensione, vhodně nakombinovaná, aby nejen prosvětlovala místnost, ale také vytvářela dekoraci v podobně světélkujících plodů na vlnící se liáně. A Logico, které zase vytváří dojem nočních květů splývajících od stropu. Svítidla Logico lze také kombinovat pro vytvoření jedinečných ornamentů, anebo pověsit do řady jako u osvětlení tohoto podlouhlého stolu, což zase může vytvářet iluzi světélkujícího mechu visícího z kmene padlého stromu.

 

Napsat komentář