Osvětlení kanceláře na půdě

Firma Kheiron, která distribuuje veterinární léky a přípravky a sama provozuje několik ordinací, postupně rekonstruuje krásný vesnický statek v okrese Kolín, kam nedávno přesídlila z východního okraje Prahy. Z části půdy vznikla kancelář obchodního oddělení, která se dá nazvat jako „country open space“.
Bylo proto nutné naplnit prostor s minimálním přísunem denního světla a s minimální odrazivostí světla od stěn a stropu kvalitním světlem, které nevytváří ostré stíny a plošně nasvítí celou kancelář. Jasnou volbou proto pro nás bylo použití ledkových svítidel 2-LINE. Toto svítidlo dodáváme i ve variantě 1-LINE, maximální délka jednoho dílu je 4 metry a jednotlivé díly se dají spojovat do libovolně dlouhých svíticích linek. Celá soustava nebo její jednotlivé sekce může být stmívatelná ručně, dálkově nebo automaticky podle intenzity přicházejícího denního světla.

Při stejné délce jako tradiční zářivky má toto svítidlo vyšší světelný výkon při zhruba polovičním příkonu. Napájecí trafa mohou být skryta kdekoliv mimo vlastní světelnou linku nebo mohou být v kovovém profilu, takže svítidlo může být napájeno přímo 230 Volty, nebo může být použito i tam, kde je původní elektroinstalace.

Stav půdy před rekonstrukcí
Stav půdy před rekonstrukcí
Práci našli i někteří z původních obyvatel půdy
Práci našli i někteří z původních obyvatel půdy
zhasnuté ledkové svítidlo
zhasnuté ledkové svítidlo 2-LINE

 

Napsat komentář