Osvětlení lávky pro pěší v Trutnově

Starou vzala velká voda a nová lávka pro pěší u Obchodní akademie v Trutnově potřebovala samozřejmě i nové osvětlení. Spolu s projektantem Ing.Janem Fialou a s Ing.Radkem Řehákem z firmy Cora Jičín, která dodala materiál a montážní práce, jsme našli technické řešení, jak umístit pásky leddiod přímo do madla kovového zábradlí tak, aby se chodci mohli zádradlí bezpečně dotýkat, aniž by mohlo dojít k úrazu a zároveň tak, aby bylo osvětlení samotné bezpečně chráněno proti vandalství či krádeži.
Původní variantu osvětlení pomocí standardních ledek jsme po jednáních se zástupci města Trutnov změnili na ledky s technologií RGB, která umožňuje nastavení libovolné barvy světla. Ta se v tomto případě nastavuje pomocí ovladače v rozvaděči u paty lávky. Nastavení může být doplněno také o řízení pomocí počítače, případně pomocí dálkového ovladače nebo i pomocí aplikace v chytrém telefonu.
Lávku zhotovila firma MPs .

Video s mnoha barevnými variantami nasvícení lávky najdete v dalším příspěvku.osvetleni zabradli lavky.jpg

Detail uložení pásků leddiod.

osvetlení led pasky v madle zabradli.jpg
pásky leddiod v madle zábradlí

 

2 thoughts on “Osvětlení lávky pro pěší v Trutnově

 1. projektujeme novou lávku v Náměšti nad Oslavou a starosta vyjádřil přání mít lávku osvětlenou .. nám se zalíbilo vaše řešení “osvětlení lávky pro pěší v Trutnově” .. je možné s vámi vymyslet jak tu lávku nasvětlit
  máme navrženo klasické mostní zábradlí z ocelových trubek – 2 madla
  díky za jakékoliv info
  špak

  1. Ano, pane Špaček, to samozřejmě možné je. Detaily probereme mailem či telefonem, případně při návštěvě u Vás.
   Ještě dnes Vám pošlu e-mail.

Leave a Reply