Osvětlení zasedací místnosti pomocí leddiod

Technologie leddiod se neustále zdokonaluje a jejich světelný výkon dnes může být i vyšší než mají tradiční zářivkové trubice. Ve srovnání se zářivkami nám k získání stejné intenzity osvětlení stačí zhruba poloviční příkon. Ledky umíme samozřejmě i stmívat a to jak ovladači připojenými k vodičům tak i pomocí dálkových ovladačů. Takovéto možnosti hojně využíváme nejen při řešení osvětlení bytových interiérů, ale také například v zasedacích místnostech. V nich je často potřeba měnit intenzitu osvětlení a velkým přínosem je v zasedačkách i možnost volby přímého či nepřímého světla odraženého od stropu.

V jedné ze zasedaček firmy Central Sticks, která vyrábí a do řady zemí vyváží dřívka do nanuků, jsme kulatý stůl osvětlili pomocí ledkového svítidla vyrobeného na míru.

Svítidlo má dva světelné okruhy, jeden svítí přímo na plochu stolu a druhý vytváří odrazem od stropu měkké osvětlení celého prostoru.
Průhledem prosklenou stěnou na chodbu je vidět také osvětlení kuchyňské linky, které jsme ozvláštnili použitím skupinky skleněných ledkových svítidel, z nichž každé má příkon pouhé 4 W.

osvetleni zasedacky
Osvětlení zasedací místnosti

 

Napsat komentář