Přijďte si na vlastní kůži zažít světlo

Někteří obchodníci jen prodávají lampy, ale my tu jsme od toho, abychom Vám přesně poradili, jaký typ světla se hodí pro jakou příležitost a jak používat světlo pro dosažení maximálního komfortu za pokud možno nejlepší ceny.

Vysvětlíme Vám, co je to index podání barev a které běžně rozšířené mýty o ošklivé či škodlivé barvě světla (ať už se zářivkami nebo LEDkami v hlavní roli) jsou nepravdivé, zastaralé nebo záležitostí nekvalitních výrobků.

Vysvětlíme Vám, které typy zdrojů umí používat různé odstíny bílého světla, a poradíme Vám, jak si vybrat barvu světla pro své bydlení, podnikání nebo jakékoli jiné prostory.

Poradíme Vám, jak si na krabičce se žárovkou přečtete, co se vlastně skrývá uvnitř a které informace jsou skutečně důležité.

Poradíme Vám, které zdroje jsou nejúspornější a nejekologičtější, abyste je nemuseli měnit každým druhým rokem a abychom zbytečně neškodili životnímu prostředí a Vaší peněžence.

A nakonec si u nás sami můžete na vlastní kůži vyzkoušet právě onen rozdíl mezi různými zdroji světla: V tomto zařízení svítí zářivky s různými indexy podání barev (indexy chromatičnosti, CRI, hodnota Ra) a lze přepínat mezi různými barvami světla. Pokud vložíte ruce dovnitř, uvidíte na vlastní oči, jak vypadáte pod onou ošklivou „totalitní“ zářivkou a jak vypadáte pod novodobým kvalitním zdrojem světla.

Napsat komentář