Stmívatelné osvětlení přednáškové místnosti

Počátkem roku 2012 jsme provedli instalaci osvětlení hlavního srubu Koučink akademie Libchavy. Dnes můžeme směle prohlásit, že tato jedinečná realizace se opravdu povedla. Všechno funguje tak, jak má, elektronika funguje spolehlivě a nemuseli jsme dosud vyměnit ani jednu součástku žádného svítidla, ani jeden zdroj světla…
Vysoce komfortní a variabilní osvětlení vytvářejí svítidla SIRIUS od české firmy Lucis. Jsou vyrobena z trojvrstvého foukaného skla a podle našeho návrhu do nich výrobce osadil stmívatelné elektronické předřadníky od firmy TRIDONIC pro vysoce výkonné a úsporné kompaktními zářivky. Intenzitu osvětlení tohoto originálního sálu je možné plynule regulovat nejen tlačítky na zdi i dálkovým ovladačem. Plný výkon svítidel vysoce překračuje hladinu osvětlenosti, kterou pořaduje platná ČSN pro osvětlení učebny používané k večernímu studiu a minimální světelný výkon naopak vytváří příjemné přítmí. Několik svítidel jsme navíc vybavili nouzovými moduly, takže jsme nemuseli použít běžná nouzová svítidla, která by svým vzhledem rušila jedinečnou atmosféru místnosti.
Za zmínku jistě stojí i to, že jsme použili různě velké opálové koule, z nichž největší mají průměr 60cm, což je u trojvrstvého ručně vyráběného foukaného skla málo vídané a je to dalším důkazem umění českých sklářů.  Naše zakázka byla první, pro kterou firma Lucis svítidla této velikosti vyrobila.

Osvětlovací soustava hlavního sálu
Osvětlovací soustava hlavního sálu

Návrh osvětlení: Bořivoj Šimek

Napsat komentář