Osvětlení ložnice a rodinného domu – Praha

Ložnice může být osvětlená pomocí nějakého standardního stropního svítidla, které doplní lampičky na noční stolky. Mnohdy to ani nemusí záležet na finančních možnostech, ale někomu to zkrátka stačí, protože v ložnici tráví s výjimkou spánku jen minimum času.
Na ukázce z rodinného domu v Praze Jinonicích ale vidíte, že pro někoho hraje také v ložnici důležitou roli design a účelnost svítidel.  Stropní svítidlo PIRCE MINI od italské firmy ARTEMIDE je vybaveno halogenovou žárovkou 400W. Jeho světelný výkon ale není nutné využívat vždy naplno, takže je zapojeno tak, že jak z místa u dveří tak i z obou lůžek se dá nejen vypnout a zapnout ale i plynule stmívat. Toto svítidlo se vyrábí také ve variantě s leddiodami a pokud k němu při hrubé stavbě dovedeme pětižílový kabel, můžeme ho také stmívat.
Namísto lapmiček na nočních stolcích jsme použili TOLOMEO FARETTO, které umožňuje libovolné natáčení stínítka a nezabírá místo na nočním stolku. Možnost volby intenzivního nebo tlumeného nebo nepřímého světla se v této ložnici jistě hodí i proto, že je tu umístěna také dětská postýlka.

Více našich nápadů najdete v galerii našich realizací.

osvetleni-loznice-2
Designové osvětlení ložnice

Napsat komentář