Světlo jako profese

Světlu jako profesi se věnujeme od roku 1992 a ve stejném roce jsme započali úzkou spolupráci s firmou OSRAM. Naše firma byla jako samostatný právní subjekt zapsána v roce 1997 pod jménem REGIOLUX, spol.s r.o. a jak název napovídá, pracovali jsme především jako zastoupení německé firmy REGIOLUX GmbH, která vyrábí především zářivková svítidla pro kanceláře, obchody, sklady a průmysl.

V roce 2001 jsme změnili obchodní název na Majak HK, spol.s r.o. a od té doby se vedle stále velice dobré spolupráce s firmou REGIOLUX ve větší míře věnujeme také tvorbě osvětlení firemních a bytových interiérů a dále pak venkovnímu osvětlení. Proto jsme svůj sortiment rozšířili o výrobky české firmy LUCIS a náročnějsí zákazníky jistě uspokojí výrobky nesoucí světoznámou italskou značku ARTEMIDE.

Podařilo se nám navázat i velice dobrou spolupráci s dalšími italskými výrobci, mezi které patří především DISANO, FOSNOVA, GOCCIA a PRISMA, jejichž výrobky používáme k osvětlení interiérů a také k tvorbě veřejného osvětlení a osvětlení zahrad a parků. Kvality námi projektovaných a dodávaných svítidel si investoři vysoce cení především díky jejich skvělé odolnosti proti povětrnostním vlivům a dlouhému intervalu výměny zdrojů. Výrobky DISANO používáme také k osvětlení sportovišť.

Stále více a více používáme k osvětlení světelné LEDdiody a to jak v interiérech tak i v exteriérech. Pásky výkonných LEDek používáme také například k osvětlení reklam nebo fasád. Technologií LED je vybavena i řada svítidel, která používáme k osvětlení bydlení.

Servisním a montážním firmám i jednotlivým zákazníkum dodáváme také speciální zdroje světla například pro lékařské či optické přístroje.
Přestože pokrok v oblasti světelné techniky jde velice rychle kupředu a firma OSRAM už ze svého výrobního programu vyřadila některé typy projekčních žárovek či výbojek, dokážeme díky spolupráci s francouzskou firmou ORBITEC uspokojit i zákazníka, který shání speciální žárovku do promítačky na 8mm film nebo žárovku do diaprojektoru vyrobeného v osmdesátých letech minulého století…

Dnes je seznam výrobců svítidel, jejichž sortiment ve své práci používáme, opravdu velice dlouhý a umíme zákazníkovi dodat vše, co současný trh nabízí.

V žádném případe ale nedodáváme zboží, které nepovažujeme za dostatečně kvalitní nebo které dokonce nesplňuje platné evropské normy. Při výběru svítidel zákazníka upozorníme nejen na jejich světelné vlastnosti, ale také na životnost a cenu v nich použitých žárovek, zářivek, výbojek či LED zdrojů. I to je jistě jeden z důvodů, proč se k nám naši zákazníci vracejí nikoliv s reklamacemi, ale kvůli osvětlení dalších prostorů.