Ambientní osvětlení

Vedle hlavního osvětlení místností umíme zařídit i třeba dekorační podsvícení nábytku, v tomto případě konkrétně vinotéky. Použitím kvalitních LED pásků zajistíme, že Vám bude podsvícení fungovat léta a i při častém používání budou provozní náklady nízké.

Bodové nasvícení nebo nepřímé osvětlení LED pásky dokáže perfektně zvýraznit dominantu místnosti, ať se jedná o zajímavý kus nábytku, obraz nebo fotku, sochu, anebo třeba koutek s klavírem. U něj  ovšem musíme dát pozor, aby byla správně nasvícená klaviatura a stojánek na noty. Kdybychom totiž použili pouze bodovky, mohlo by se jejich ostré světlo odrážet od leštěného povrchu kláves a „házet prasátka“ do očí při hraní.

Naštěstí u podobných záležitostí, jako je tato vinotéka, není potřeba dlouhé minuty soustředit zrak. Postačí tedy jemné podsvícení, které dá každé návštěvě okamžitě najevo, že majitel je milovník vína. Může to pomoci prolomit ledy a odstartovat konverzaci na spoustu různých témat: „Jakou krásnou vinotéku tady máš!“ „Jaktože to svítí?“

Napsat komentář