Osvětlení kuchyně – Praha

Statisticky největší počet úrazů v domácnosti, se stane v kuchyni. I to je důvodem, proč by nikdo neměl osvětlení kuchyně podcenit. Dostatek světla by měl správně být na všech pracovních plochách i na podlaze, velmi dobře by mělo být vidět i do všech skříněk. K osvětlení kuchyně nedoporučujeme používat bodové osvětlení, které sice vytváří napohled hezké světelné efekty a v místech dopadu vytvoří intenzivní osvětlení, ale zároveň vytváří i ostré stíny, takže už po několika málo minutách práce v takto osvětleném prostoru, jsou lidské oči unavené, protože se musí neustále vyrovnávat s příliš velkými rozdíly v intenzitě světla.
Naše řešení osvětlení kuchyní vždy směřuje k tomu, aby v celém prostoru bylo dostatečně intenzivní a měkké osvětlení bez ostrých stínů. Samozřejmostí je pro nás také nízká spotřeba a výrazně dlouhá životnost svítidel i zdrojů světla. V tomto případě jsou ve svítidle nasazeny zářivky s teplou barvou světla (3000 K), které  v tomto svítidle nebude zákazník měnit dříve než za deset let a spotřeba celého svítidla je pouze 70W, protože je vybaveno velmi kvalitními elektronickými předřadníky Tridonic s životností přes 50.000 hodin (ve srovnatelné kvalitě používáme také předřadníky Osram nebo Helvar). Svítidlo se vyrábí i v provedení s leddiodami.

Svítidlo UTAH od rakouské firmy PROLICHT se vyrábí v různých délkách (v tomto případě 2,9m) a vyrábí se i pro zabudování do podhledu. Jeho design velmi dobře doplňuje všechny kuchyně s moderními spotřebiči a může proto být použito i v interiéru s výraznými dřevěnými prvky.

osvetleni-kuchyne2
osvětlení kuchyně – Praha

Napsat komentář