Osvětlení obýváku nesmí být nikomu nepříjemné

Svítidlo, které plní úlohu hlavního osvětlení obývacího pokoje, by mělo dokázat naplnit kvalitním měkkým světlem celý prostor. V tomto případě takový požadavek výborně splňuje svítidlo Logico od firmy Artemide. Pro chvíle pohody je možné zvolit nějaké doplňkové osvětlení třeba pomocí pásku leddiod nebo jako v tomto případě ledkových bodovek namířených na zeď.
Vybavení této části obýváku zvolila majitelka domu tak, že skvěle vyhovuje nejen jí, ale i jejím pejskům. Také při výběru lampy na čtení jsme na ně brali ohled a nevybrali jsme klasickou stojací lampu s podstavcem, ale lampu Tolomeo mega parete, ke které výrobce dodává i nástěnnou úchytku. Na zemi se tak pejskům nic neplete. Tuto lampu někdy volí z bezpečnostních důvodů i rodiny s malými dětmi.

Poznámka: máte-li doma pejsky, tak nedoporučujeme řešit hlavní osvětlení pomocí bodovek. Člověk si to ani neuvědomuje, protože naprostá většina jeho pohledů směřuje shora dolů. Pes ale velmi často kouká směrem nahoru a bodovky mu tedy mohou svítit přímo do očí. Zkuste si to. Ani Vám to jistě nebude příjemné.

Osvětlení nesmí být nepříjemné ani psům.
Osvětlení nesmí být nepříjemné ani psům.

Napsat komentář