Osvětlení prodejny – Dětská obuv Balabenka

Prodejna dětských botiček v Praze na Náměstí Na Balabence má velmi příjemný a hravý interiér. K jejímu osvětlení jsme použili svítidla vestavěná do kazetového podhledu, aby celkový ráz prodejny nerušila a pozornost zákazníků neodváděla žádná závěsná svítidla. Záměrně jsme nepoužili žádné bodové reflektory, protože především malé zákazníky by mohly velice nepříjemně oslňovat. Naprostá většina maminek i tatínků si to neuvědomuje, protože při prohlížení zboží i při rozhovoru s dětmi se dívají směrem dolů, dětem ale nezbývá nic jiného, než koukat směrem ke stropu, když si s nimi dospělí povídají.
Možnost oslnění v této prodejně navíc eliminují prismatické kryty vestavných svítidel, která díky nim nenarušují celistvost stropu a neoslňují tolik, jako kdybychom použili například svítidla s leštěnou mřížkou.

Osvětlení prodejní plochy pomocí směrových reflektorů tam, kde se pohybuje hodně dětí, považujeme za zásadní profesní chybu mimo jiné i proto, že řada rodičů do takové prodejny se svými dětmi ani nevstoupí.

Do prodejny Dětská obuv Balabenka ale rodiče i děti chodí velmi rádi 🙂

osvetleni prodejny detska obuv
osvětlení prodejny

 

Napsat komentář