Stojací lampa Tolomeo mega terra

Vizualizace nebo i přímo návrhy interiérů mívají často u sedací soupravy zobrazenou stojací lampu, která má těžký podstavec, dlouhé rameno ohnuté do oblouku a na jeho konci nějaké stínítko. Když se ptám zákazníků, proč takovou lampu chtějí, tak odpověď zní, že se jim to na tom obrázku líbí. Vždycky pak zákazníkovi vysvětluji, že taková lampa nejde nastavit jinak, než že se pohne s celým podstavcem a že rameno je stále stejně ohnuté a stínítko nejde k podstavci přiblížit ani oddálit a nejde s ním pohnout do strany. Nejde ani dát níž, když chceme intimnější osvětlení, nejde ani zvednout, když se o něj návštěva praští do hlavy. Taková lampa zkrátka kolem sebe potřebuje prostor, jinak nám bude docela často překážet.
Naprostá většina zákazníků pak zvolí lampu, s kterou můžete dělat úplně všechno: můžete s ní točit kolem osy stojanu, můžete ji zvedat, snižovat či přibližovat ke stojanu. A ikdyž bude rameno úplně natáhnuté vodorovně, tak se vlastní vahou nikdy nezačne sklápět a zůstane stále v poloze, do jaké jsme ji nastavili.

Ukázka použití velmi oblíbené stojací lampy TOLOMEO MEGA TERRA od italské firmy ARTEMIDE. Lampa je vybavena stmívačem a může v ní být použit jakýkoliv zdroj světla s paticí E27 o příkonu do 150W. Na fotografii je lampa se stínítkem z pergamenu, které může být i větší nebo naopak menší a dělá se v jiném provedení, například z šedého saténu.
Nástěnná svítidla TALO PARETE od stejného výrobce při příkonu 18W zajišťují příjemně měkké nepřímé světlo vhodné například pro sledování domácího kina. K tomu slouží i dekorační stolní lampa.

TOLOMEO MEGA TERRA od italské firmy ARTEMIDE

1 komentář: „Stojací lampa Tolomeo mega terra

  1. Pokud nemáte u sedací soupravy dostatek prostoru pro stojací lampu, máme pro vás zajímavý tip:
    nástěnná úchytka umožňuje instalaci kloubového ramena svítidla TOLOMEO MEGA bez stojanu a stane se z něj nástěnné svítidlo, přičemž funkce stmívače zůstane zachovaná. Takto může výborně sloužit například i k osvětlení jídelního stolu, nad kterým chybí elektrický vývod a jehož střed je ve vzdálenosti až 180cm od stěny.

Komentáře nejsou povoleny.